Posvátná země / 4.část - other problems..

8. listopadu 2009 v 11:16 |  Příběhy
Již jste četli....

Alici ohrožuje někajá bytost, ale nikdo jí nevěří, že jí chce zabít.Dostane se až do kouzelné země mezi nebem, zemí a peklem nesoucí název Tyrlie.Ocitne se v malé komoře, kde na ni čekal linger Jákob.Vykládal jí o zmocnení se země Synem smrti a o různých stvůrách, které stvořil.Netoři byli součástí vyprávění, a jak nazavolanou přiletěli.Jákob s Alicí se dokáží zachránit před těmito hrůznými tvory ukrytím do kouzly skryté jeskyně.Potom se Alice dozví, že jenom ona může s pomocí lingerů přemoct Syna smrti za pomocí 3 kouzelných sov.Vydají se na putování za první - bronzovou.Na opuštěné louce na zapískanou přiletí drak Grup.Odnese je kousek od cíle.Po pěší tůře k ukryté jeskyni se setkají osobně s bronzovou sovou.Všichni uneseni její krásou si pochvalovali, jak jí to sluší na blištící se hladině jezera.Až teprve Alici napadne" Jak se dostaneme přes jezero?"..........


"Syn smrti se přes něj taky musel nějak dostat, takže to musí nějak jít," ozval se Nelson.
"Děkujeme za vysvětlení, bez tebe bychom na to nepřišli,"prohlásil sarkasticky Karl.
Rozhlédla jsem se po jeskyni ještě jednou, jestli neuvidím něco, co by nám pomohlo.Jediné, co mě napadlo, byly velké tlusté mosazné dveře s nějakým obrázkem.Rozběhla jsem se k nim a zkusila sfouknout prach.Objevily se čtyři otisky rukou. Zavolala jsem ostatní , aby se koukli na můj nález.
"Jeden optisk je menší a ostatní tři jsou zhruba stejně velké.Alice, dej ruku do té nejmenší propadlinky,"zauvažoval Jákob.
"Je mi velká"zvolala jsem.
"Nevadí, hlavní jsou konečky prstů."
Dala jsem ruku nakraj a čekala na další instrukce.
"My ostatní se pokusíme o to stejné u zbylých děr."
Byli jsme na sobě namačkaní , jak při MS v ledním hokeji.
"Až řeknu teď, zabereme všichni dohromady.Teď!"
Dveře se pohnuly, ale k našemu udivení to nebyli dveře.Jenom vytesaný obraz ve skále.
"Je to na nic.Nikdy se nám to nepodaří!" křikla jsem zlostně a otočila se k nim zády.To co jsem uviděla se nedá snad ani popsat.Nějaký mechanismus zřejmě uvolnil hráz a jezero se vypustilo.Rozběhla jsem se pro sovu, ale něco mě zastavilo.Nebo spíš někdo.Nelson mě popadl, prý je to nebezpečné.Další překvapení.Nelson měl pravdu.Skopla jsem do vypuštěného jezera kamínek a ten se rozpadl.Elektrické napětí.
"Někde tu musí být pojistky."řekla jsem
"Cože?" divili se všichni tři.
"Když je tu elektika, tak tu musí být i pojistky.Když je vyhodíme, máme o další problém míň.Jen vědět, kde jsou." usmála jsem se.
Běhali jsme kolem dokola, ale nic.Brad dokonce celou dobu volal "Pojistky , kde jste?"Po další hodině mě napadlo vylézt ven a podívat se tam."Ano!Tady to je!"a zmáčkla jsem čudlík.

"...Cvak..."
Pokračování příště.....

Omlouvám se za moji nepřítomnost, ale nějak jsem neměla čas a slinu.Doufám že mi i tak zůstanete věrní.
Marry
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 žirafka žirafka | Web | 8. listopadu 2009 v 11:52 | Reagovat

Jo můžeš. Budu jen ráda :-)

2 Marry - správce blogu Marry - správce blogu | 8. listopadu 2009 v 12:49 | Reagovat

[1]: už seš tam...:D

3 sestřenka sestřenka | Web | 9. listopadu 2009 v 19:08 | Reagovat

to je supr žes něco napsala. já ležím doma s neštovicema a příšerně se nedím. má to ale jednu výhodu. asi se vyvlíknu ze 3 čtvrletek a velký písemky z angliny :-D
mějse

4 Yasmin Yasmin | Web | 10. listopadu 2009 v 15:09 | Reagovat

To je moc hezký příběh, hezky napsané. Nemůžu si ale odpustit, abych ti napsala, kde máš chyby :)):
hned v první větě : nevěří že - má být nevěří, že. Potom tam máš překlep - dostane se do kouzelnÉ země; komoře, kde; NetVoři byli; pochvalovali, jak; bližtící - blyštící; jednou, jestli; Jediné, co; ObjevilY se čtyři otisky rukou; Alice, dej ruku; Až řeknu teď, zabereme; Dveře se pohnulY, ale k našemu udivení to nebylY dveře.; zřejmě uvolnil; zastaVilo; Skopla Jsem; Jen vědět, kde jsou; Ano! Tady to je.

Moc promiň, ale ty čárky vážně jsou potřeba. Jen jsem Ti chtěla pomoct :)) . Ale příběh je napsaný krásně, je to takové napínavé. Ale ještě bych ti ráda něco vytkla - v přímé větě, nakonci, pokud tam není otázník či vykřičník a pokud po ní není hned nová věta, má na konci čárku. Jako třeba tady - "Syn smrti se přes něj taky musel nějak dostat, takže to musí nějak jít," ozval se Nelson.

A za znamínky jako jsou čárky a tečky se taky píše mezera. Doufám, že si moje opravy nevyložíš špatně :)

5 Marry - správce blogu Marry - správce blogu | 10. listopadu 2009 v 18:34 | Reagovat

[4]: ne,ne vůbec ne..děkuju za upozornění, já kolikrát píšu rychle a pak hned zveřejnit, aby to bylo co nejdřív.Pak když si to čtu tak vlastně vím co tam je napsané takže to jenom tak vpodstatě přeletí.A ještě jednou děkuju moc....:D.Hned to jdu spravit...:D

6 Marry - správce blogu Marry - správce blogu | 10. listopadu 2009 v 18:35 | Reagovat

[3]: Někdo má štěstí...:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama