Září 2009

Rychle, stručně, bezdebat

29. září 2009 v 19:10 Jenom tak...

Takové divné...a velmi špatně oskenované..Prosím o názory...

Grandpa aneb zkouším malovat....

29. září 2009 v 19:04 Jenom tak...
Není to nic moc...ale pokoušela jsem se. Připište mi prosím kritiku, ráda se přiučím. :)

Rain as life

26. září 2009 v 11:26 Úvahy
Nedávno jsem jela autobusem domů, jako obvykle.Zrovna poprchalo.A já jsem si všimla, že lidský život je dost podobný kapce vody. Na skle se objeví jako od nikud.pomalu, ale jistě klouže po skle.Stejně jako člověk roste, pomalu ale jistě.Někdy se tak kapka potká s další jinou kapkou, podobně jako my v životě někoho potkáváme.Kapky splynuly v jednu a po centimetru se od ní oddělila malinkatá kapička, která opět narazila do druhé a tak by to mohlo jít až do nekonečna.Jako v životě i tak kapka po skle potká kdejakou špínu, kdejaké smítko.

V životě nás potkává mnoho, pro nás zlých věcí.Ale je to opravdu tak? Většina lidí co si tuto úvahu bude číst, budou jako já - puberťáci. V tomto období se všechno zdá byt nejhorší."mamka mě nechce dovolit to pak zas ono" Ale jemožné že za to nemůže jenom ona? je možné že i ona je jenom člověk?

K této úvaze mě dovedla moje "kámoška", která mi nedávno řekla, že má hroznou matku.Jenom proto, že po ní chtěla aby jí s něčím pomohla a neválela se na gauči!Kdyby si to přečetla možná by ji to i k uvažování dovedlo.

Posvátná země / 3.část - First owl

22. září 2009 v 19:17
Již jste četli.....

Alici ohrožuje někajá bytost, ale nikdo jí nevěří že jí chce zabít.Dostane se až do kouzelní země mezi nebem, zemí a peklem nesoucí název Tyrlie.Ocitne se v malé komoře kde na ni čekal linger Jákob.Vykládal jí o zmocnení se země Synem smrti a o různých stvůrách, které stvořil.Netoři byli součástí vyprávění a jak nazavolanou přiletěli.Jákob s Alicí se dokáží zachránit před těmito hrůznými tvory ukrytím do kouzly skryté jeskyně.Potom se Alice dozví, že jenom ona může s pomocí lingerů přemoct Syna smrti....


Posvátná země/ 2.část - Big secret and little hope

19. září 2009 v 16:26 Příběhy
minule jste si přečetli ...Alici ohrožuje někajá bytost, ale nikdo jí nevěří že jí chce zabít.Dostane se až do kouzelní země mezi nebem, zemí a peklem nesoucí název Tyrlie.Ocitne se v malé komoře kde na ni čekal linger Jákob.Vykládal jí o zmocnení se země Synem smrti a o různých stvůrách, které stvořil.Netoři byli součástí vyprávění a jak nazavolanou přiletěli.Dokáží se Jákob a Alice zachránit před těmito hrůznými tvory?


Posvátná země/ 1. část - Help me please..!

17. září 2009 v 17:30 Příběhy
"Pomóc, prosím zachraňte mě!Zabije mě ,určitě mě zabije.Notak pomoc slyšíte?!......."křičela Alice na plné kolo.....
"Nekřič nedělej si to ještě horší...." šeptla temná postava do větru.
ťuk, ťuk, ťuk Ona bytost se poohlídla , pustila sevření a rozplynula se , jakoby ji listí odneslo pryč.

"Miku, jsem tak ráda, že jsi přišel..!
"Ahoj...Co se děje?Neviděla si už zase toho...."
"jo, viděla, kdybys nepřiěel bylabych už asi....mrtvá..."
"tak to jsi měla kliku.. "uchychtl se......
Alici totiž každý den se pokouší nějaká "Nadpřirozená bytost" zabít.Nikdo jí to nevěří a ona se pokusí toho ohavného tvora zničit.
Po týdnu stráveném v knihovně pročítáním knih, konečně našlo co potřebovala!Mapu do Posvátné země..! zní to opravdu ironicky, ale i náhody existují.Protože cesta ke vstupu do Posvátné země byla až přespříliš nudná, přeneseme se až k samotnému okamžiku nalezení vchodu...

Když prošla, ocitla se v komoře, kde nebylo nic vidět kromě lahví marmelády.Sklep!Jsem ve sklepě!to není možné! Bylo tam útulno a uvádělo dojem pohodlí a domova.Když ale vyhlédla z kna, uviděla pravý domov! Okna a střechy na maděru, omítka oprýskaná a popadaná až na cihly...Bylo tam tak pusto, tak prázdno...

" Něco hledáš?" s výlekem se otočila a spatřila stvoření podobné člověku, až na oči...Ty byli jiné místo černé tečky uprostřed se nacházely dvě dírky jako od knoflíků.

"Kdo jsi?" s vháním ale přeci jenom se zeptala.
"jsem Jákob poslední z Lingerů, jsem tu abych nějakému děvčeti ukázal jeho cestu.A něco mi říká ,že to jsi ty!" odpověděl
"Pokud se má jmenovat Alice tak ti to něco říká správně.Ale proč tu na mě čekáš? Jak si věděl, že přijdu?"
"to je jednoduché.i mi máme ve světě lidí své špehy a zvláštní radary, kdykoliv se někdo objeví před vchodem vyšleme sem někoho aby nepřišel k úrazu.V naší zemi je teď velice nebezpečo.Toto je místo mezi nebem, zemí a peklem.Zde se život pře se smrtí.Býval tu klid do té doby než Syn smrti neovládl Tyrlii.Pojď a na nic se neptej, musíme přejít tajnými stezkami, než budeme v bezpečí."

Alice se tedy ani neozvala a vyrazila za Jákobem.Cestou jí vykládal že Syn smrti vykouzlil různá ohyzdná stvoření ,která když tě dostanou, tě buď roztrhají nebo vstříknou tekutinu ,po které
věříte jen zlu.Jednímž z nich jsou hejan podivných ptaků.Jmenují se Netoři.Právě měli projít přes Trnité houští, když v tom Jákob vyskočil a křikl:
" To není možné, my o vlku.."
"né , že to nejsou...."
"Netoři..!"
Ta slova zůstala viset ve větru a já si myslela že jsme ztraceni.....

Pokračování příště...

What i mean....Dance and music!

16. září 2009 v 19:06 Úvahy
Kdo by v dnešní době neznal pocit rvaní srdce z těla....!Přesně to se mnou dělá když slyším svoji oblíbenou hudbu.....Například když jsem si dělala do školy pustila jsem si tuto píseň a myslela jsem , že mi právě vyskočí srdce z těla štěstím a tím nepopsatelným pocitem.....Nutí mě to vstát a začít se pohybovat do rytmu....Ano...tanec je též moje opravdová vášeň. Je to víc než se jen pohybovat do rytmu..Je to proud....i teď když jiposlouchám sebou "šiju" protože je to něco úžasného.....Kterej "trouba" by mohl říct že neumí tančit, protože hudbu.... , hudbu tu cítíme všichni....je to jedno jakou, ale pro mě to znamená nezpoutanost....jen si představ , když máš hněv, pustíš si BS (Best Song), nějakej výbušnější, a začneš sebou šít , nepřejde tě to? necítíš se líp? Nebo když je ti smutno pustíš si nějakou smutnou písničku , kterou prosedíš, protože bude pomalá.a najdnou si řekneš na smutek je nejlepší HP ( Happy Song) pustíš si ho a začneš různě blbnout...necítíš se líp?........................................................................................tohle to pro mě znamená.....velmi mnoho....a pro tebe?

What i mean...Summer

16. září 2009 v 19:05 Úvahy
"Summer? oh no...." i taková reakce se dá očekávat....Už pod tím pojmem si představím štěstí, slunce a moře.A nejen to...Léto je opravdu "be happy", je to vášeň za poznáním a dobrodružstvím co na nás ten den připravil.Na první pohled se může zdát ůplně obyčejný, ale každá drobnůstka se počítá.....Pro mě je to nezpoutanost a smích, vášeň a kamarádi, "be happy" a "don´t worry"...Neznám nic krásnějšího než být zaplavená přáteli ať je to kdekoli, a těch si jindy tolik neužiju....je to jedno z nejkrásnějších a nejkouzelnějších období....Važte si ho......Toto možná zní opravdu divně ale já jsem velikánský optimista a co by jste čekali.. :)

What i mean....Raining

16. září 2009 v 19:05 Úvahy

Znáte ten uspokojivý pocit bezpečí? Když nemyslíte vůbec na nic a máte v hlavě prázdno?...Když jste pryč ode všeho řinčení, hulákání a stresu?....Ten pocit znám ...Miluji ho....dává mi ho déšť..I když jdu v dešti a mám u sebe deštník, nerada ho vytahuji.Déšť je pro mě uklidnění, radost.Není nad ten slastný pocit být mokrá až na kost.jen si představte tu krásu....jít sama někudy v dešti, zavřít oči, zvednout ruce jak v titaniku na molu a jít.....Na nic nemyslet A při možnosti si do sluchátek pustit nejoblíbenější písničku...V ten okamžik se ocitám v nebi.V mém světě, který mi nikdo nikdy nevezme...ve světě bezpečí, kde jsem jen já.....tohle pro mě znamená déšť a pro tebe?

Pár řádků pro zahřátí....

16. září 2009 v 18:32 Jenom tak...
Tento blog byl založen z jediného důvodu.Mé lásky ke psaní..Budu se snažit udržet ho na seriózní úrovni....

Heslo blogu je "be writeing", pište...(Ano, vím, že je to gramatická a kdo ví jaká chyba, ale mě se to líbí :) Prostý důvod to má, v překladu pište....Jak jste si jistě všimla na záhlaví mám napsáno "be writeing, be reading", pište a čtěte.Je to proto, že kdo nemá odvahu a má nadání ať do toho skočí po hlavě a začne psát.....Kdo ji nemá, ať to jenom zkusí nebo přejde na be reading tedy čtěte a pak hodnotí ostatní.....nebojte se projevit svůj názor....

Toť vše na úvod......